Zakończenie ORLEN Baja Poland – wszystkie załogi Dacia Duster Cup 2019 na mecie

Zakończenie ORLEN Baja Poland – wszystkie załogi Dacia Duster Cup 2019 na mecie

Uroczysta Ceremonia Mety Rajdu zakończyła ORLEN Baja Poland – rundę Pucharu Świata w Rajdach Terenowych Baja oraz Mistrzostw i Pucharu Polski. Zawody w Szczecinie były najwyższe rangą wśród imprez motorsportowych rozgrywanych w Polsce. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej rajdu zostali Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja, którzy wyprzedzili Jakuba Przygońskiego z Timo Gottschalkiem i Władimira Wasiliewa z Konstantinem Żilcowem.

Duże powody do zadowolenia mają zawodnicy Dacia Duster Elf Cup 2019.

Najtrudniejsze zawody w sezonie ukończyły wszystkie załogi. Całkowita długość rajdu wynosiła 550 kilometrów. Ustalona w sobotę klasyfikacja Dacia Duster Elf Cup 2019 uległa małym zmianom w niedzielę. Maciej Grabowski z Adamem Biniędą utrzymali prowadzenie i wygrali rajd z ponad 21-minutową przewagą, a przy okazji zajęli trzecie miejsce w grupie S2 Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski popisali się szybką jazdą na ostatnim etapie i w wynikach końcowych zajęli drugie miejsce, wyprzedzając Piotra Perzanowskiego z Rafałem Pinkowskim, którzy spadli na najniższy stopień podium. Ten rajd był najtrudniejszy w sezonie – mówił Maciej Grabowski. – Na tak długich dystansach trzeba odpowiednio rozkładać siły i nie przesadzać z prędkościami. Nasza taktyka się sprawdziła, a przy okazji osiągnęliśmy niezłe czasy. W Drawsku Pomorskim ważniejsza od prędkości była czysta jazda. W niedzielę mieliśmy na tyle komfortową sytuację, że nie musieliśmy przed nikim uciekać. Jesteśmy bardzo zadowoleni, tym bardziej że zdobywamy coraz więcej doświadczenia.

W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych

zwyciężyli Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem, wyprzedzając załogi: Tomasz Gołka/Filip Gołka i Tomasz Kobyłecki/Michał Pawłowski.

Wyniki po OS5 Dacia Duster Elf Cup 2019/ ORLEN Baja Poland:

1. Maciej Grabowski/Adam Binięda 5:10:43
2. Wojciech Musiał/ Daniel Siatkowski 5:32:24
3. Piotr Perzanowski/Rafał Pinkowski 5:33:06
4. Grzegorz Brzeziński/ Mieczysław Sobkiewicz 5:49:59
5. Tadeusz Rzeżuchowski/Wojciech Jermakow 5:53.56
6. Pascal Brodnicki/Ernest Górecki 5:56:05
7. Ewa Soroczyńska/ Roman Kiciński 6:28:24
8. Michał Cebula/Filip Chilarzewski 6:35;21
9. Magdalena Zając/Michał Ogórek 10:52:47
10. Konrad Sznajder/Tomasz Mroczek 24:37:51

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*